Aktualności
24-10-2020
OD 24 PAŹDZIERNIKA CAŁA POLSKA JEST W STREFIE CZERWONEJ

Szanowni Rodzice!

Zapewne Państwo już wiedzą, że od dzisiaj, 24 października 2020 roku, cała Polska to strefa czerwona. COVID – 19 nie odpuszcza.

My jesteśmy bardzo dumni z przeważającej ilości Rodziców, którzy do tematu bezpieczeństwa podeszli bardzo poważnie i stosują się do wymaganych w przedszkolu procedur.

Ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o szczególną ochronę Państwa, Waszych Rodzin i Nas – pracujących w przedszkolu (można powiedzieć – „na pierwszej linii frontu”).

Jeżeli chcecie Państwo, aby przedszkole funkcjonowało normalnie, jeszcze raz prosimy o przestrzeganie zasad, które OBOWIĄZUJĄ w MP 10, czyli:

1. Przyprowadzanie dzieci do godziny 8.30! Jest to konieczność, ponieważ po tym czasie przedszkole będzie zamykane - od poniedziałku, 26 października, BEZWZGLĘDNIE! O 8.30 rozpoczyna się śniadanie i wszystkie dzieci muszą już być w przedszkolu, pracownicy techniczni są zajęci podawaniem posiłku, sprzątaniem po nim i rozpoczynają dezynfekcję szatni i korytarzy przedszkolnych. Przedszkole zakupiło przepływowe lampy dezynfekujące UV – C, które umieszczone są na korytarzach i włączane w czasie, kiedy dzieci przebywają w salach. Podobnie dzieje się przy obiedzie, który jest o godz. 12.00. W tym czasie pracownicy techniczni również pracują przy dzieciach, tak by przedszkolaki miały podany obiad i posprzątaną salę po zjedzeniu posiłku.

2. Odbieranie dzieci musi następować nie wcześniej niż o godz.15.00, ponieważ o 14.30 jest trzeci posiłek – podwieczorek - i tu również zaangażowani są pracownicy techniczni. Najlepszym wyjściem jest odbieranie dzieci, tak jak Państwo deklarowaliście w umowach. W wyjątkowych sytuacjach prosimy dzwonić do przedszkola, dyrektora, bądź nauczyciela i poinformować o konieczności odebrania dziecka wcześniej. Dziecko przyprowadza i odbiera tylko 1 osoba, w szatni Rodzic/Opiekun stara się jak najszybciej rozebrać/ ubrać dziecko, by nie tworzyły się kolejki przed przedszkolem. Oczywiście do budynku wchodzimy z zasłoniętymi ustami i nosem, dezynfekujemy ręce bądź nakładamy rękawiczki.

Wszystkie te procedury mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa Państwa i naszego oraz sprawną organizację placówki.

LIczymy na Państwa zrozumienie i pamiętajmy: dbajmy o siebie i innych!

Z pozdrowieniami, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 10, Bogumiła Lepieszo.