Aktualności
30-03-2020
WESOŁA NAUKA z TVP już od poniedziałku 30.03.2020

"WESOŁA NAUKA" na antenie TVP!

Telewizja Polska, z myślą o najmłodszych widzach pozostających w domach w związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju, uruchamia nowe pasmo edukacyjne. Już od 30 marca TVP2 zaprasza dzieci, ich rodziców i nauczycieli do wspólnej „Wesołej Nauki”.

Codziennie, od poniedziałku do piątku, już od 30 marca, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, na antenie TVP2 pojawi się nowy projekt skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej oraz do ich rodziców i nauczycieli. 
 
„Wesoła Nauka” to inspirujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zaprezentują zaskakujące eksperymenty i doświadczenia naukowe oraz kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.
„Wielkie dzieła małych rąk” to magazyn tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, realizuje podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez Ministerstwo. Jest to program edukacyjny, który jest odpowiedzią na aktualną, trudną sytuację szkolną związaną z epidemią koronawirusa. Umożliwi zastępczą naukę, prowadzoną w domu, dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. „Wielkie dzieła małych rąk” to holistyczne i nowatorskie podejście do edukacji dzieci, obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę poprzez zabawę. Dorota Dziamska, autorka i prowadząca program, ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, przedstawi dzieciom, rodzicom i nauczycielom nowoczesne i skuteczne metody edukacji. 
 
Emisja od poniedziałku do piątku, od 30 marca, o godz. 11:05, w TVP2.